Press "Enter" to skip to content

Zakup monet bulionowych

Numizek 0

Biorąc pod uwagę ogromny wybór monet bulionowych jaki może nam dzisiaj zaproponować świat, ktoś kto nie specjalnie się orientuje w temacie może mieć poważny problem z zakupem. Jest na świcie ogromna ilość monet mających bogatą historię, monety te są zazwyczaj najczęściej kupowane a rynek wchodzą dodatkowo coraz to nowe monety bulionowe które zachwycają nie tylko swoją ciekawym wyglądem natomiast ich cena jest bardzo dostępna. Tak więc dokonać ostatecznego wyboru monety bulionowej jest bardzo trudno. Dlatego chciałbym zaproponować pochodzącą z Chin. Monety te cieszą się dość duża popularnością również w europie i na całym świecie. Jest to seria przedstawiająca Pandę wielką. Wydawane są w dość dużej liczbie wariantów zarówno jeżeli chodzi o kruszec jak też wzór. Historia tej monety sięga lat osiemdziesiątych.

Na awersie tej ciekawej minety widnieje Pałac Niebieskiego Spokoju. Był to niegdyś pałac należący niegdyś do jednej z chińskich dynastii a wybudowany został w XV wieku. Nad pałacem umieszczono i napis Chińska Republika Ludowa a pod pałacem znajduje się wybity jest rok emisji. Rewers monety przedstawia natomiast Pandę wielka. Pierwszy raz moneta został wyemitowana w 1983 roku w mennicy w Szanghaju. Później często przechodziła „metamorfozę” jednak ciągle przedstawiała Pałac Niebieskiego Spokoju i Pandę Wielką.

Moneta ta jest nie tylko wartościowa pod względem materialnym ale dla chińczyków a szczególnie kolekcjonerów ma wręcz symboliczny wymiar. Panda jest narodowym zwierzęciem Chin a także emblemem WWF, będzie także maskotką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chińska panda jest ssakiem, je głównie pędy młodego bambusa. Dzisiaj żyje około 1000 pand. Ze względu na fakt że panda w Chinach jest bardzo cenna, więc jej wizerunek to symbol ochrony dzikich zwierząt na świecie. Dlatego moneta ta ma takie znaczenie i taki wymiar dla chińczyków a co za tym idzie jest jednym z najbardziej cenionych monet bulionowych w Azji i na całym świecie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *