Press "Enter" to skip to content

Kanadyjski liść klonowy – ciekawostki

Numizek 1

Kanadyjska moneta Liść klonowy to jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych bulionowych monet na świecie ponadto jest z najczystszej próby złota oraz jest prawnym środkiem płatniczym w Kanadzie. Warto zainwestować w tą monetę ponieważ po pierwsze jest to alternatywna forma inwestycji po drugie złoto uchodzi za najbezpieczniejsza i najpewniejsza formę inwestycji po trzecie stanowi zabezpieczeniem przed inflacja po czwarte złoto jest waluta międzynarodową, odporną na działalność rządów i instytucji finansowych i po piąte jest znana od kilku tysięcy lat formą płatności. Moneta ta przedstawia popiersie Królowej Elżbiety II.

Znajduje sie tu również informacja dotycząca roku emisji oraz nominału monety. Natomiast rewers monety przedstawia liść klonowy, będący jednocześnie symbolem Kanady. Znajdziemy tu również informacje dotycząca próby złota oraz wagi podanej w uncjach trojańskich. Historia tej minety bulionowej jest bardzo interesująca. Zloty Liść Klonowy bity jest w Mennicy Kanadyjskiej od roku 1979. Moneta ta została zaprojektowana przez Waltera Otta i jest bita w najwyższej próbie złota (9999). Od 1979 roku jest właściwie powszechnie dostępną moneta bulionowa na całym świecie. W tym samym czasie również poza Liściem Klonowym, monetą bulionowa był Krugerrand, ale ze względu na politycznych i ekonomicznych nie był o dostępny nie było możliwości wywiezienia tej monety RPA.

Zloty Liść Klonowy jest do dzisiaj prawnym środkiem płatniczym w Kanadzie i występuje w nominałach: $1, $5, $10, $20 oraz $50. W roku 2007 Mennica Kanadyjska wydalą monetę liść klonowy o nominale $1 miliona. Moneta ta ma średnicę 50 cm a grubość 3 cm wazy 100 kg. Moneta ta została zaprojektowana przez Stanleya Wittena na potrzeby promocji serii i Mennicy Kanadyjskiej. Liść klonowy kanadyjski jest na pewno monetą bardzo wartościowa i pożądaną nie tylko przez kolekcjonerów ale tez przez inwestorów. Dlatego też jej cena jest dość duża. Ale moneta warta jest zakupu ponieważ jej wartość z roku na rok wzrasta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Goldco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *