Press "Enter" to skip to content

Inwestycje i lokaty

Numizek 0

Bardzo ważnym elementem utrzymania się na rynku finansowym, ale i nie tylko, jest właściwe inwestowani posiadanego kapitału. Bez tego nie możemy mówić o jakimkolwiek biznesie, musimy pomnażać nasze pieniądze, a nie tylko je posiadać. Nie możemy również narazić się na starty, nawet minimalne, gdyż żyjemy w bardzo trudnych czasach, właściwie można powiedzieć, że żyjemy w ciągłym kryzysie. Dlaczego mamy tracić coś, co jest nasze i na co, bardzo ciężko zapracowaliśmy?

Niemal idealnym rozwianiem są numizmaty. Być może wydaje się to być dość dziwnym stwierdzeniem, jednak najwięksi inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, ze wartość monety, zwłaszcza srebrnej czy złotej, nie spadnie, a może jedynie wzrosnąć. Kolekcjonerzy numizmatów nie bez powodu wydaja grube pieniądze na monety. Jest to bowiem, nie tylko pasja samego kolekcjonerstwa, choć są i tacy miłośnicy, którzy nie sprzedadzą żadnego egzemplarza ze swoich zbiorów, jednak maja bardzo solidne zabezpieczenie materialne na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Zdają sobie sprawę z tego, że czasem trzeba wymienić jakiś eksponat, aby zyskać zupełnie inny, nowy , który ma dla nas wyższą wartość.

To dzięki takim zapalonym miłośnikom numizmatów, bardzo często cena konkretnej monety nie jest równoznaczna z jej wartością. To oni nakręcają rynek numizmatyczny. Im bardziej pożądana jest dana moneta przez kolekcjonerów, tym wyższa staje się jej cena. Dla zwykłych inwestorów jest to bardzo korzystna sytuacja, ponieważ wtedy osiągają oni znaczny zysk. Kupując monetę za określoną kwotę, sprzedają ją za całkowicie nieadekwatną, co do wartości danej monety, sumę. W ten sposób można naprawdę łatwo pomnożyć własny kapitał. Coraz więcej ludzi, zamiast więc szukać coraz to nowszych banków, z coraz to lepszymi lokatami, zaczynają interesować się właśnie handlem, bo nie można powiedzieć, że kolekcjonerstwem, numizmatami. Handlem, bo jest to czysto zarobkowy zakup, nie z powodów sentymentalnych, czy chęci posiadania jakiejś całej kolekcji.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *