Press "Enter" to skip to content

Inwestycja w monety bulionowe

Numizek 0

Często zadajemy sobie pytanie dlaczego inwestujemy w monety bulionowe a nie w całe sztabki złota. Co przewyższ szale korzyści za tym aby kupić właśnie monety bulionowe. Otóż kilka takich za na pewno by się znalazło. Kruszec ten jest zazwyczaj dużo lepszej prób niż w przypadku monet kolekcjonerskich.. Monety bulionowe SA bywają inwestycją lepszą od inwestowania w sztabki złota nie tylko ze względu na mniejszą wagę i rozmiary, ale również o wiele bardziej przystępniejszą cenę. Łatwiej jest kupić, oraz o wiele proście sprzedać. W końcu łatwiej będzie sprzedać pojedynczą monetę bulionową niż cała sztabkę złota.

Ponadto monety bulionowe zawsze możemy komuś podarować jako miły i wartościowy prezent. Monety bulionowe są często również przekazywane z pokolenia na pokolenie i stanowi wspaniałą pamiątkę po przodkach. Inny argument przedstawiający wyższość monety bulionowej nad złotą sztabką jest taki że sztabka właściwie niczego nie prezentuje natomiast moneta bulionowa zawrze ma swoje podchodzenia, przedstawia nierzadko jakaś historię, ważne wydarzenie, promuje jakiś kraj a pyzatym bardzo ładnie wygląda. Możemy takie monety wyjąc z pudełka i oglądać pokazywać znajomym czy rodzinie.

Monety bulionowe często również osiągają dużo większą wartość niż sztabka złota. Ponieważ wyliczając ich cenę należy uwzględnić ich unikatowość, pochodzenie rok wybicia czy po prostu wartość kolekcjonerską. Trzeba również zauważyć że monety bulionowe łatwiej jest sprzedać jeżeli nie kupi jej kolejny inwestor to pewnie odkupi jakiś pasjonat monet bulionowych albo numizmatach czy po prostu kolekcjoner. Na pewny zysk mogą liczyć właściciele monet, które zostały wybite w niskich nakładach. Takie monety SA najdroższe i najbardziej pożądane i przez inwestorów i kolekcjonerów. Są monety które osiągają wartość nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dotyczy to tych naprawdę pożądanych okazów. Monety bulionowe warto też nabywać w całych zestawach , czy seriach, albo zakupić jednorazowo lub kupować po kolei trakcie ukazywania się kolejnej edycji.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Skarbnicanarodowa.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *