Press "Enter" to skip to content

Dystrybucja monet

Numizek 0

Jednym z dwóch głównych dystrybutorów monet oraz medali okolicznościowych w Polsce jest skarbnica narodowa. Skarbnica Narodowa należy do europejskiej grupy Samlerhuset Group BV której siedziba główna mieści się w Amsterdamie. Zajmuję się ona dystrybucją numizmatów z 45 mennic z całego świata. Skarbnica narodowa powstała w 2005 roku i jest głównym konkurentem Skarbca mennicy polskiej, który jest spółką konkurencyjną dla skarbnicy narodowej. Skarbnica narodowa posiada blisko 2,5 miliona klientów we wszystkich swoich oddziałach na świecie.

Zajmuje się głównie sprzedażą wysyłkową, obsługuję klientów poprzez linie telefoniczną czy też formularz na ich oficjalnej stronie internetowej. Oferuje ona kolekcję oficjalnych monet współczesnych i historycznych oraz medali pamiątkowych i replik. Grupa Samlerhuset powstała w 1994 a od roku 2003 stała się również współwłaścicielem Norweskiej Mennicy Królewskiej, jak i również jest współwłaścicielem mennic państwowych w Finlandii oraz Szwecji. Firma posiada swoje oddziały w: Danii, na Litwie, Łotwie, w Estonii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Czechach oraz w Chinach.

Mimo początkowych problemów i utrudnień przy realizowaniu zamówień oraz stosowanych podstępów do naciągania klientów na kupno numizmatów firma z czasem wprowadziła jasny przekaz informacyjny, co z czasem wpłynęło na poprawę wizerunku tej firmy. Teraz dzięki dużej sieci dystrybucyjnej ma ona w swojej ofercie wszystkie nowości z dziedziny numizmatyki, a prosty sposób dokonywania zamówienia sprawia, że firma z roku na rok pozyskuje coraz to większe grono zadowolonych klientów, a jej kiepska renoma z przeszłości została sukcesywnie zniesiona.

Jeżeli jesteś osobą która nie dysponuje ogromem wolnego czasu, a interesujesz się numizmatyką i jesteś kolekcjonerem wszelkiego rodzaju nowości, to właśnie takie firmy jak ta, dają Ci możliwość nabycia na bieżąco nowo wyemitowanych egzemplarzy przy poświęceniu jak najmniejszej ilości wolnego czasu. Pozostaje Ci tylko czekać na przesyłkę od firmy, gdzie dokonałeś zamówienia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *