Press "Enter" to skip to content

Akcesoria w numizmatyce

Numizek 1

Jak można się domyślić większość akcesoriów będzie dotyczyła segregowania monet. Monety nie mogą leżeć razem z innymi w worku, ponieważ mogą ulec porysowaniu czy też poobijaniu. Dlatego numizmatyka posiada szeroki wybór akcesoriów pomagającym nam w katalogowaniu monet. Monety możemy umieszczać w klaserach a ich też jest parę różnych wzorów, ale przeważnie są na kształt zeszytu A5. Oprócz standardowych klaserów są jeszcze tak zwane kasetki, posiadają one wyżłobione otwory i pełny opis monet, które kiedyś zostaną wsadzone do tejże kasetki.

Są jeszcze kuferki, które są podzielone na palety, w której jedna paleta powiedzmy, że pomieści około 20 monet a w takim kuferku przeważnie około dziesięciu palet się znajduje. Oprócz pomocy do przetrzymywania monet możemy spotkać jeszcze różne lupy do lepszego wglądu monet a także różnego rodzaju książki na przykład o tematyce czyszczenia monet. Można także zakupić tak zwane kapsle, które to mają wygląd plastikowego pudełeczka na monety. Akcesoriów jest jeszcze więcej, ale to zależy od tego, co akurat potrzebujemy a wyszukać możemy ich na przykład na stronach internetowych poświęconych numizmatyce.

  1. Moje akcesoria numizmatyczne to album na monety 2 zł, skrzynka z wkładami na monety 10 i 20 zł. Posiadam też białe, bawełniane rękawiczki, wagę, holdery i kapselki na monety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *